Microsoft 365 ürünlerinin en kullanışlı yanlarından biri kurulum gerektirmeksizin web üzerinden de erişilebilir olması. Fakat birden fazla Microsoft hesabınız varsa bu hesaplar arasında geçiş yapmak için sürekli oturum kapatmak ve diğer hesabınız ile oturum açmak gerekiyordu. Artık bu oturum kapatma/açma işlemlerine gerek kalmadan Microsoft hesaplarınız arasında geçiş yapabileceksiniz.

Nisan ve haziran ayları arasında tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak olan hesaplar arasında geçiş yapma özelliğini Office.com, Outlook web, OneDrive, SharePoint ve Microsoft 365 Admin Center arayüzlerinde kullanabileceksiniz.

Birden fazla hesapta oturumunuz açık kalabilir fakat tarayıcıda o an seçtiğiniz hesap ile ilişkili uygulamalar/arayüzler kullanılabilir olacaktır. Eğer birinci sekmede admin@contoso.com hesabınız ile Office.com’a oturum açtıysanız ve o anda aktif olarak bu hesabı kullanıyorsanız ikinci sekmede admin@xyz.com hesabınız ile daha önce açık bıraktığınız Office.com arayüzünde işlem yapmak istediğinizde bir uyarı alacaksınız. Bu uyarı sayfayı yenilemeniz gerektiğini belirtecek ve sayfa yenilendiğinde Office.com aktif hesabınız olan admin@contoso.com ile açılacaktır. Dolayısıyla aynı anda iki farklı sekmede iki farklı hesap ile kullanım sağlayamazsınız. Umarım o günleri de görürüz 😊

Microsoft, bu birlikte kullanım özelliğinin herhangi bir veri karmaşasına veya gizlilik ihlaline yol açmaması adına her bir hesabın yalnızca kendi izinleri dahilinde verilere erişebileceğini belirtiyor. Dolayısıyla her bir hesabınızla ilgili veri paylaşım tercihlerinizi farklı kılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir