Azure Cloud ortamında Genel Önizlemeye sunulan Sanal Makine serilerinde önceki nesillere göre performans sağlamaktadır.

Bellek optimizasyonu gereksinim duyulan iş yükleri için Mv3 Serisi makineler artık Azure Cloud ortamında kullanılabilir hale geldi.

Peki bu Sanal Makine serisinin öne çıkan özellikleri nelerdir ?

  • Yapay zekaya dayalı bellek , diskler ve network problemlerine karşı hata toleransı mevcut.
  • Hem disk hemde disksiz teklifler mevcut.
  • Bu Sanal Makineler 4. Nesil Ölçeklenebilen Intel Xeon işlemci ve DDR5 Ram donanımları mevcuttur.

Genel önizlemedeki bu makineyi hangi bölgelerde kullanılmaktadır ?

  • West Europe
  • North Europe
  • East US
  • East US 2

Daha fazla bilgi için : https://azure.microsoft.com/en-us/updates/public-preview-azure-mv3-medium-memory-virtual-machines/

21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbulda Doğdum. Özel bir bankanın Sunucu ve Sanal Sistemler ekibinde görev alıyorum. Aynı zamanda Gazi Üniversitesinde Bilişim Enstitüsü Bilişim Sistemleri Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapıyorum. 2010 yılından beri bilişim sektöründe çalışıyorum. Bu sektöre ilk başladığımdan beri öğrendiğim ve yaşadığım teknik sorunları belgelemeye çalıştım ve dokümantasyon konusunda kendimi çok geliştirdim. Geliştirdiğim bu beceri ile insanlara faydalı içerikler üretmeye başladım. Makalelerimi okuyan deneyimli meslektaşlarım, yeni başlayanlar ve öğrenciler için Microsoft ürünleri ile ilgili çok fazla içerik üretmeye çalışıyorum ve üzerinde çalışmaya devam ediyorum. İçerik üretmekten gerçekten keyif alıyorum. Microsoft ürünleriyle ilgili çeşitli Portal ve Blog sitelerinde yazar olarak görev alıyorum. 2020 yılı itibari ile Türkiye'nin en büyük Çözümpark Bilişim Portalında yazar olarak görev almaya başladım. Bu başlangıçla birlikte birden fazla blog ve siteden teklif almaya başladım. İnsanlara daha fazla içerik üretebilmek adına Linkedin sayfası ve Microsoft Azure Bilgi Paylaşım Platformu adlı grup üzerinden binlerce kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bunun son derece motive edici olduğunu söyleyebilirim ve bu sayfada ve grupta haftalık bazen de günlük olarak ürettiğim içerikler var. İnsanlara faydalı olması ve geri dönüşleri beni daha çok yazmaya sevk ediyor. Gönüllülük kapsamında birden fazla kuruluşta Microsoft ürünleri ile ilgili etkinlikler, eğitimler, çalıştaylar düzenliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir