Azure Premium SSD , en performanslı disk türü diyebiliriz. Bu Disk türü Genel Kullanıma uygun şekilde azure cloud müşterilerine sunulmaktadır. Yoğun ve zorlu iş yükleri için milisaniyenin altında latency sunmaktadır.

Örnek kullanım senaryoları ve ortamlarından bahsedecek olursak ;

  • SQL Server , Oracle ve bir çok Database iş yüklerinin bulunduğu ortam
  • Konteyner Altyapısında
  • Big Data
  • Gaming gibi senaryolarda çok iyi performans sağlamaktadır.

Peki bu performanslı diskimiz hangi Azure Cloud Region’larında sunuldu :

  • Brazil South
  • East Asia
  • Central India

Bölgelerinde sunulmaya başlandı.

Bir çok bölgede kullanıma sunulabilmesi için Microsoft , bir form paylaştı. Bu forma istemiş olduğunuz bölgeyi girerek disk kullanılabilirliği hakkında Microsoft kurumuna geri bildirimde bulunabiliyorsunuz.

Daha fazla bilgi için ve form’a ulaşmak için : https://azure.microsoft.com/en-us/updates/generally-available-azure-premium-ssd-v2-disk-storage-is-now-available-in-more-regions-2/

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=v4j5cvGGr0GRqy180BHbR-RCiBc4xFRMmnTBK3cIuGRUNzFLVFVEUFZFTERLN0FGT0czQ0gwVDA0UC4u

21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbulda Doğdum. Özel bir bankanın Sunucu ve Sanal Sistemler ekibinde görev alıyorum. Aynı zamanda Gazi Üniversitesinde Bilişim Enstitüsü Bilişim Sistemleri Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapıyorum. 2010 yılından beri bilişim sektöründe çalışıyorum. Bu sektöre ilk başladığımdan beri öğrendiğim ve yaşadığım teknik sorunları belgelemeye çalıştım ve dokümantasyon konusunda kendimi çok geliştirdim. Geliştirdiğim bu beceri ile insanlara faydalı içerikler üretmeye başladım. Makalelerimi okuyan deneyimli meslektaşlarım, yeni başlayanlar ve öğrenciler için Microsoft ürünleri ile ilgili çok fazla içerik üretmeye çalışıyorum ve üzerinde çalışmaya devam ediyorum. İçerik üretmekten gerçekten keyif alıyorum. Microsoft ürünleriyle ilgili çeşitli Portal ve Blog sitelerinde yazar olarak görev alıyorum. 2020 yılı itibari ile Türkiye'nin en büyük Çözümpark Bilişim Portalında yazar olarak görev almaya başladım. Bu başlangıçla birlikte birden fazla blog ve siteden teklif almaya başladım. İnsanlara daha fazla içerik üretebilmek adına Linkedin sayfası ve Microsoft Azure Bilgi Paylaşım Platformu adlı grup üzerinden binlerce kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bunun son derece motive edici olduğunu söyleyebilirim ve bu sayfada ve grupta haftalık bazen de günlük olarak ürettiğim içerikler var. İnsanlara faydalı olması ve geri dönüşleri beni daha çok yazmaya sevk ediyor. Gönüllülük kapsamında birden fazla kuruluşta Microsoft ürünleri ile ilgili etkinlikler, eğitimler, çalıştaylar düzenliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir